SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Grön Div 1
Hem
Vildmarksloppet
BIK-lokalen
Boka träningslokal
Boka mötesrum
Fotboll
Fotboll
Fotboll Dam (Div 4)
Fotboll Herr (div 5)
Flickor 09/11, 9 mot 9 (div 4)
Pojkar 09/10, 9 mot 9 (div 4)
Pojkar 11, 7 mot 7 (div 5)
Pojkar 12/13, 7 mot 7 (div 7)
Tigerligan 2014, 5 mot 5
Tigerligan 2015, 5 mot 5
Torscupen Flickor 13/14/15, 5 mot 5
Fotbollslek pojkar och flickor 2016/2017
Gymnastik
Gymnastik
Träning och Rörelseglädje!
Tävlingsgrupper
Barngrupper
Innebandy
Innebandy
Röd div 3
Blå Div 1
Blå Div 2
Grön Div 1
Grön Div 2
Grön Div 3
Innebandylek
Ishockey
Skidor
Alpin
Längdskidor
Cykel
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Vildmarksloppet
BIK-lokalen
Boka träningslokal
Boka mötesrum
Fotboll
Fotboll
Fotboll Dam (Div 4)
Fotboll Herr (div 5)
Flickor 09/11, 9 mot 9 (div 4)
Pojkar 09/10, 9 mot 9 (div 4)
Pojkar 11, 7 mot 7 (div 5)
Pojkar 12/13, 7 mot 7 (div 7)
Tigerligan 2014, 5 mot 5
Tigerligan 2015, 5 mot 5
Torscupen Flickor 13/14/15, 5 mot 5
Fotbollslek pojkar och flickor 2016/2017
Gymnastik
Gymnastik
Träning och Rörelseglädje!
Tävlingsgrupper
Barngrupper
Innebandy
Innebandy
Röd div 3
Blå Div 1
Blå Div 2
Grön Div 1
Grön Div 2
Grön Div 3
Innebandylek
Ishockey
Skidor
Alpin
Längdskidor
Cykel
Bjursås Idrottsklubb
Innebandy
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Knattespelen Pojkar Grön Division 1 Grupp A
2023/24: Knattespelen Pojkar Grön Division 1 Grupp B
2023/24: Pojkar Grön Division 1 (2014)
2023/24: Pojkar Grön Division 1 (2014)
2022/23: Pantamera Pojkar Röd Division 2 (08)
2022/23: Pojkar Röd Division 2 (08)
2022/23: Ungdomsspelen Pojkar Röd Division 2 Grupp B
2021/22: Pojkar Röd Division 3
OKTOBER 2023
21
10:00
lör
10:00
Bjursåsskolans gymnastiksal
Bjursås IK
- Hälsinggårdens AIK Svart
-
21
12:10
lör
12:10
Bjursåsskolans gymnastiksal
Bjursås IK
- Hälsinggårdens AIK Svart
-
21
13:00
lör
13:00
Bjursåsskolans gymnastiksal
IBF Säter -
Bjursås IK
-
NOVEMBER 2023
11
09:30
lör
09:30
Gyllehallen
Bjursås IK
- KAIS Mora UIF
-
11
10:45
lör
10:45
Gyllehallen
KFUM Falun Röd -
Bjursås IK
-
11
12:00
lör
12:00
Gyllehallen
Bjursås IK
- IBF Borlänge Vit
-
DECEMBER 2023
09
10:20
lör
10:20
Västra skolan
Bjursås IK
- IBF Falun UoB Svart
-
09
12:10
lör
12:10
Slätta Sporthall
Samuelsdals IF 2 -
Bjursås IK
-
09
13:00
lör
13:00
Västra skolan
Bjursås IK
- IBF Falun UoB Svart
-
27
08:40
ons
08:40
Lugnets sporthall, Plan D2
Valbo AIF Vit -
Bjursås Idrottsklubb IB Grön Div 1
-
27
10:40
ons
10:40
Lugnets sporthall, Plan C2
Bjursås Idrottsklubb IB Grön Div 1
- IBF Falun UoB 1
-
27
12:00
ons
12:00
Guide arena, Plan 3
Bjursås Idrottsklubb IB Grön Div 1
- IBF Borlänge blå
-
27
12:40
ons
12:40
Guide arena, Plan 4
Valbo AIF grön -
Bjursås Idrottsklubb IB Grön Div 1
-
JANUARI 2024
13
09:30
lör
09:30
Markushallen
Krylbo AIS -
Bjursås IK
-
13
10:45
lör
10:45
Markushallen
Bjursås IK
- Ornäs IK
-
13
12:00
lör
12:00
Markushallen
IBF Borlänge Vit -
Bjursås IK
-
FEBRUARI 2024
17
09:30
lör
09:30
Bjursåsskolans gymnastiksal
Bjursås IK
- Samuelsdals IF 1
-
17
11:10
lör
11:10
Bjursåsskolans gymnastiksal
IBF Gagnef Svart -
Bjursås IK
-
17
13:50
lör
13:50
Bjursåsskolans gymnastiksal
IBF Borlänge Blå -
Bjursås IK
-
MARS 2024
23
12:35
lör
12:35
Lugnet A3
Bjursås IK Grön
- Ornäs IK
-
23
13:15
lör
13:15
Lugnet A3
Bjursås IK Vit
- Samuelsdals IF
-
23
14:55
lör
14:55
Lugnet A2
KAIS Mora UIF Röd -
Bjursås IK Grön
-
23
15:35
lör
15:35
Lugnet A2
KAIS Mora UIF Svart -
Bjursås IK Vit
-
23
16:55
lör
16:55
Lugnet A2
Bjursås IK Grön
- IBF Borlänge Vit
-
23
17:35
lör
17:35
Lugnet A2
Bjursås IK Vit
- IBF Falun UoB P2014
-
Följ oss på Facebook!
Våra sponsorer